Bugün günlerden Pazar, haftanın bitmesini kahvaltı için iple çektiğim bir gündür pazar günü ama artık yağlı ballı kaymaklı kahvaltılar yok (ne acı 🙂 )
Dukan diyetine dünden itibaren Canımcım da başladı, birlikte her şey gibi bu da daha kolay..

Kahvaltı; Kıymalı yumurta, beyaz peynir, şekersiz siyah çay

Kıymalı Yumurta; 4 yumurta, 1 top kıyma, 1 küçük soğan, azıcık maydanoz, karabiber, azıcık tuz, 1 çk zeytinyağı
Soğanları minnacık olsunlar diye rondoda kıyarak 1 çk zeytinyağı damlattığım tavaya atıyoruz, üzerine ince kıyılmış maydanozları ekliyoruz, sonra pembeleşen harca kıymayı ekleyip kavuruyoruz. Kıyma kavrulunca tuz ve karabiberi de ekleyerek üzerine 4 yumurta kırıyoruz. Bu arada bu tarif yine 2 kişilik, tek kişi yiyecekler malzemelerin yarısını kullanmalılar.

Kahvaltıda yulaf kepeği yemediğimiz için acıktık tabi ki.

Öğlen yemeği; Dukan Tostu, 2 yumurta beyazı, 1 bardak kola zero

Dukan Tostu ; 3 yk yulaf kepeği, 2 yumurta akı, 2 yk light yoğurt, 2 yk light süt, azıcık tuz
Ben dukan tostumu 2 kişilik yaptığım ve ikimizde atakta olduğumuz için 3 yk yulaf kepeği kullandım, tek kişilik yapacak olanlar tüm malzemeleri yarıya indirebilir yada yaptıkları ekmeği 2 günde tüketebilirler.
Tüm malzemeler çırpma kabında karıştırılır, tost makinesinin içine yağlı kağıt serilir ve hazırlanan karışım yağlı kağıt üzerine dökülür. Üzerine tekrar yağlı kağıt örtülerek tost makinesinin kapağı kapatılır. Arada yağlı kağıdı kaldırıp pişip pişmediğine bakabilirsiniz. Eğer kağıt hamurdan ayrılıyorsa pişmiştir.

Ara öğün; 1 kase içine baharat katılmış light yoğurt

Atağımın 4. günü gelin hamamımın olduğu güne denk geldi.  Hamama girmeden 3 saat kadar önce birşeyler atıştırmam gerektiğini düşündüğüm için kendime ikindi menüsü yaptım.

İkindi; 1 bardak kola zero, 1 şiş tavuk, 1 dilim göğüs tavuk

Gelin hamamı için Kocaeli/Değirmendere’ye geldik. Değirmendere demek yazın sahilde dondurma, taze fındık yemek demek olduğundan hamam gidene kadar resmen işkence içindeydim. Ama dayandım. Sanırım regl dönemim yaklaştığında tatlı krizlerim bugün itibariyle başlamış oldu.Ama yine de dondurmalara dayandım ve yemedim.

Hamam girdiğimizde herşey güzeldi, ta ki iki saat geçip deli gibi acıkıp susayıncaya dek. Adı üstünde gelin hamamı; ikramlar meyveler lokumlar soflara kuruldu. Ve ben irademe yenik düşerek kurabiyelerden ve meyvelerden yedim : ( Yarım bardak kadar da limonata içtim.
Hamamdayken bir şey hissetmedim ama çıkınca yaşadığım pişmanlığı görmeyiniz.

Eve geldiğimde mistik çayı içip pişmanlığımla yüzleşmeden uyudum.

31.05.2015 / Yarın görüşmek üzere;

Banu