Diyetlere başlama hızımla bitiş hızım birbirlerini yakalamaya çalışan iki afacan çocuk gibiler.Bu yazıları yayınlama konusunda ne kadar çekincem olsa da yaptıklarımı aktarmak gibi bi huyum var.
Pek sevgili canım arkadaşım Cankız’ın desteğiyle Dukan Diyeti’ne başlamış bulunmaktayım.

Dukan diyetini uzun uzun yazmak istemiyorum. Genel olarak 4 evreden oluştuğu ve her evrede yiyerek zayıflandığını yazmam yeterli. Daha detaylı bilgi için kitabı okumanızı tavsiye ediyorum, yine de kitaptan önce ön bilgi isterseniz buraya bi göz atın derim.

Yazının aslı benim sürecim, buyursunlar efenim 🙂
Sabah kararlı bi şekilde uyandım, yıllardır çalışan biri olarak ilk defa kendime kahvaltı hazırladım, krep yaptım 🙂

Krep Tarifi ; 2 yk yulaf kepeği, 2 yumurta , 4 yk süt, bi çimdik tuz (malzemeler çırpılır, tavaya yapışmaması için birazcık yağ damlatılıp peçeteyle tavaya yayarken yağ peçeteyle emdirilir, malzemeler tavada pişirilir) / ben pek krepe benzetemedim ama tadı gerçekten lezzetliydi. : )

dukan krebi

peynirleri görmeyelim lütfen

Kahvaltı; ilk gün ilk öğünde yanlışla başladığımı itiraf etmeliyim. Facebookdan takip ettiğim grupta her yoruma inanmam sonucunda krebimin yanında aslında yasak olan light üçgen peynirlerden iki tane mideye indirdim. baştan 1-0 mağlup başladım ama olsun dirayetim. ardından 1 kupa yeşil çay.

Ara öğün; saat 11 gibi acıkmaya başladım tabi. Pınar’ın light ton balığını üzerine baharat ekleyerek yedim.

Öğle yemeği; bonfile tavuk ve coca cola zero , arkasından maden suyu

Ara öğün; 150 ml kadar light süt

Akşam yemeği; avuç içi kadar olan bir top kıymanın içine maydanoz soğan ve baharat koyarak tost makinasında pişirdim ve köfte yaptım, yanına 1 büyük kase light yoğurt (yoğurdun içine de baharatlardan koydum), bir dilim light beyaz peynir.

Dukan Diyeti

Dukan Köfte


Akşam yatarken; sütlü mistik çay

1,5 litreden az olmayan su içimini de ekleyelim şuraya : )
İlk günüm gerçekten zor geçmedi, yalnızca sabah kahvaltısını 6.30 da yapmış biri olarak öğlen yemeğine kadar inanılmaz acıktım. Burada sorun yaşamam benim hatamdı çünkü ofise diyetime uygun yiyebileceğim şeylerden stoklamamıştım. İkinci gün daha bilinçli olacağım.

Ben bi ekmek yapayım;

28.05.2015 / Yarın görüşürüz,

Banu.