Düğün Hazırlıkları,  Evlilik Atelyesi,  Genel

Balayı Önerisi / Paloma Grida Resort Belek

Kocaman, musmutlu merhabalar : )
Uzun bi aradan sonra “balayı” denen o müthiş zaman diliminden bahsetmek için yüzüğümü sol elime takarak geldim geçtim klavyenin başına.
Balayına nereye gidelim ne yapalım diye uzun uzun düşündük aslında. Çünkü aklımızda hep aşık olduğum ülkeler arasında birinci sırayı tutan Roma’yı sevdiceğimle gezmek vardı. Ama düğün telaşına girdiğimizde, her işi kendimiz yaptığımızdan o kadar yorulmaya başladık ki kafamız sadece uzanıp dinlensek diye çalışmaya başladı.
Bu yüzden yurt içi tatili düşünen her yeni evlenecek çiftin yapacağı gibi Antalya otellerini araştırmaya başladık.
En nihayetinde Paloma Grida Resort Belek’te karar kıldık. Otelin sitesini ziyaret etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Tatilimizi Ets Tur’dan aldık, bu yüzden hava alanından otele transferimizi de dahil ettik. Ve inanın bu transferi eklemeyi ihmal etseydik otele nasıl giderdik bilmiyorum.

Balayı
Paloma Grida Resort Belek

Öncelikle otelin girişi bile sizin oraya ısınmanızı sağlıyor, küçük bir kasabaya gelmişsiniz izlenimi yaratıyor.

Paloma Grida Belek
Hoşbulduk

 

Her tarafınızı kaplayan pembe fuşya çiçekler yüzünüzdeki tebessümün sabitlenmesine yetiyor aslında.
Odamız deniz manzaralıydı ve her sabah böyle bir görüntüyle uyandık.

balayı
Houses 19-60

Gerçi ben  havuzda yüzmeyi pek sevmem, denize tutkum bi başkadır ama yine de görüntüyü es geçmemek lazım.
Havuzlara rağmen favorim deniz olduğundan cabana hizmetine bayıldım.
Cabanalar size VIP bir dinlenme deneyimi sunuyor. Meyveniz, kurabiyeniz , içeceğiniz isterseniz yemeğiniz bile size burada servis ediliyor. İçinde özel eşyalarınız için bulunan kasa da, siz yüzerken telefonuma cüzdanıma bi şey oldu mu endişesini siliyor.

balayı
Cabana ve sevdiceğim : )

Otelin 3 ücretsiz, 3 ücretli a la carte , bir de büyük açık büfe restorandı var. Benim favorim bu restorantlar için -balık yemeği sevmesem de- Ada Restorant’tı.

balayı
Ada Restaurant

İskelenin üzerine kurulmuş olan restorantta dalga sesleri eşliğinde karşınızdaki adamın mükemmelliğini izlerken canlı müziği bile duymuyorsunuz.

balayı
Gün batımı ve  dalga seslerine karışan tınılar

Bütün gün yüzmenin ardından akşam yemeğinden sonra biraz sohbet etmek için sahildeki adı Beach Bar olan ama cabanaların cafe versiyonu olarak gördüğüm +18 Bar ‘da soluklandık.

BAlayı
Palama Grida Belek / 18+ Bar

Otelden bahsetmişken yaptırmış olduğumuz masajın mükemmelliğine de değinmek isterim. Otel içinde harika bi spa tesisi var. Uzak doğuluların yaptığı masaj sonrası Hakan’nın üç cümlesinden biri olan “sırtım ağrıyor” u bir daha duymadığıma inanabiliyor musunuz : )

paloma-grida-resort-spa-wellness-02
Paloma Grida Spa

 

Otelden, verilen hizmetten, tüm personelin güler yüzünden, her yerin hiç kirlenmiyor gibi temiz oluşundan;kısacası hemen her şeyden çok memnun kaldık. Bunların yanında aksilik yaşanmadı mı? Yaşandı elbette.  Kulağına kaçan su rahatsız edince yakınlarda bulunan Özel Aspendos Hastanesine gittik, hastanede ağrısının nedeninin kulağına kaçan suyun değil iltihabın olduğunu öğrendik. Pek sevgili sevdiceğimde orta kulak iltihaplanması oldu. İlaçlar yazıldı, tedavi başladı ama gelin görün ki gece olduğunda ağrısı arttı. Odadaki telefonun üzerinde karşısında “doktor” yazan numarayı tuşladığımızda telefona cevap veren bile olmadı. Misafir ilişkilerini aradığımızda da otelde sağlık ekiplerinin olduğunu ama bize yardımcı olamayacaklarını söyledikler. Sorunumuzun ne olduğuyla bile ilgilenilmedi. Sağlık ekiplerinin elinden reçetesiz ilaç vermek yada iğne yapmak gibi şeyler gelmiyor olabilir ama misafir ilişkileri hastaneye nasıl gidebileceğimiz konusunda bizi yönlendirebilir yol gösterebilirdi. Sonuçta şehrinize ilk defa gelen bi çifttik. (Sabah hastaneye kendimiz gitmiştik tabi, taksiye binince sizi istediğiniz yere götürüyor. Buradaki sorun otelin duyarsızlığı)
Geçirdiğimiz tüm o güzel günler bi anda silindi kafamdan, çünkü her şeyle son derece ilgili olan otel en çok ilgilenmesi gereken konuya yani sağlığa gelindiğinde saçmalamıştı.

Otelin duyarsızlığına söylene söylene güvenliğin çağırdığı taksiyle acile gittik ve vurulan iğneyle sorunumuz çözüldü.

Sorun çözülünce benim de otele karşı olan sinirim yatışmış oldu ve mutlu anlarıma geri döndüm. Her şeye rağmen geri dönüş kolay olmadı, biraz kalalım, “son bi kez daha bakıp geleyim” diyesim gelmedi değil.

Balayı
Son Kahve

Yaşadığımız olumsuzluğa rağmen Paloma Grida Resort balayı için arayışta olan ve temek amacı dinlenmek olanlara tavsiye edebileceğim bir otel.

#keşkeheptatilolsa
#balayıhiçbitmese

Banu

 

 

 

 

Kendinin asistanı olan; kullandığı her şey kendine özel olsun isteyen, bunu isterken de aklından geçen her şeyi el emeğiyle yapmayı seven, detay meraklısı ince eleyip sık dokuyan Banukuş'tan sevgiler efenim :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir