Düğün Hazırlıkları,  Evlilik Atelyesi,  Genel

#evlenmekzorzanaat / Düğün Fotografları

Merhabalar,
Instagramda fotograf paylaşırken sık sık #evlenmekzorzanaat derken son derece samimiydim. Aslında zor değil de benim gibi her şeyi kendim yapıcamcılardansanız ve her şeyi en ince ayrıntısına kadar ben planlicamcılardansanız zorlaşıyor. E bunların yanında bir de tam zamanlı yoğun şekilde çalışıyorsanız, bir de büyük ve önemli bir fuar atlaşmışsanız… diye uzayıp gidiyor listem.

Ortalarda görünmediğim 2 ay boyunca bir sürü şey oldu tabi ancak şu sıralar gündemde yaklaşan “Düğün Fotografları” var. Bunun için bi kaç kelime karalamazsam olmazdı elbet…

Fotograf çekimi için nikah gününden ayrı bir gün seçtik. Hem nikah/kokteyl gündüz olacağından hem de fotograf çekiminde yetişeceğiz mi stresine girmek istemediğimden verilecek en mantıklı karardı bu bizim için.

Bugüne hazırlanırken işin en zor kısmı kuşkusuz fotografçı seçimi. Tabi aklınızda belli bir isim yoksa bu iş zor, fotografçınız aylar öncesinden aklınızda hazırsa zaten bizim gibi bu evreyi düşünmeksizin atlatmış olursunuz.
Biz, mükemmel olması için çabaladığımız bu günde Öner Artıç ile olacağız.

Öner Artıç
önerart / oner.photo

O gün parmağı deklanşörde olacak olan kişiye güveniniz tam ise kendinize “nasıl oluyor acaba” sorusunu gün içinde hiç sormayacaksınız demektir ama fotograf çekim günü için endişelerinizden ne yazık ki kurtulamayacaksınız.

Öner Artıç
önerart / oner.photo

İstanbul gibi haftanın her günü ve her saati trafiği felç olan bir şehirde yaşıyorsanız ve gitmek istediğiniz mekan sayısı 4 ü geçiyorsa; sorun başlıyor. Yine de bu kısmı şimdilik düşünmemeye çalışıyorum, bunun için direksiyon başında olacak pek sayın Serkan Yiğit ve pek sevgili Serkan Budaklı endişelensinler.

Saat saat planlamanın imkansız olduğu bu günde sadece gitmek istediğimiz yerleri sıraladık. Hangilerine gidebileceğimiz o gün belli olacak.

Düğün Fotograf çekimi için planlanan mekanlar listeme buyrun;
* Fenerbahçe Parkı
* Bostancı Lunapark
* Otağ Tepe
* Yıldız Parkı
* Japon Bahçesi
* Atatürk Arboretumu
* Belgrad Ormanı
* Kilyos
* İlkin Medya ve Fotografçılık

Öner Artıç
önerart / oner.photo

Bu mekanların hepsine gidemeyeceğimizi elbette biliyorum, listeyi okurken oooo sesleri yükseliyor duyuyorum; ama burada amaç eğlenmek, en güzel kareleri yakalayarak olabildiğince çok farklı mekanda çekim yapabilmek. Bir de bunların yanında  biz klasik “düğün” pozları da vermek istediğimiz için güneş battıktan sonra İlkin Medya ve Fotografçılığın kapısını çalıp bir de stüdyoya girmeyi planlıyoruz. Siyah ve Beyaz fonların önünde de çok şık duracağımızdan eminim.

Günler yaklaştıkça heyecan tırmanıyor ve bu sırada da anlatacak çok şey birikiyor.

Takipte kalın 🙂

 

Banu

 

“13 Haziran’a 16 gün kala”

 

Kendinin asistanı olan; kullandığı her şey kendine özel olsun isteyen, bunu isterken de aklından geçen her şeyi el emeğiyle yapmayı seven, detay meraklısı ince eleyip sık dokuyan Banukuş'tan sevgiler efenim :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir