Düğün Hazırlıkları,  Evlilik Atelyesi,  Genel

Evlilik Denince… / Eksik Defteri Geri Gelsin

Haziran ayından beri bir evlilik muhabbetidir gidiyor. Nisanda nişan oldu seneye de düğünü yaparız dedik, sonra da aileler tarih belirlemek için yeniden bir araya geldiler. Heh işte o buluşmadan beri  ben yarın evlenecekmişim hazırlıklara başladım.  Bir sürü detay var bence düşünülmesi planlanması hatta son ana sıkıştırılmaması gereken; o yüzden benim bu telaşım. Dün gece yataktan kalkıp benim kızartma tencerem yok diye dertlendim , kara kara düşündüm ! Kızartma tenceresi olmadan evlenilir mi hiç !!! Alt tarafı 8 – 9 ay var düğüne hangi ara alacağım ben kızartma tenceresini !!! İlahi ben : )

Demem o ki bir panik halidir gidiyoruz, her dışarı çıktığımda mutlaka eve sürükleyerek getirdiğim bişiler oluyor. Farkettim de uzun zamandır kendim için alışveriş bile yapmıyorum , varsa yoksa yeni kuracağımız evimiz. Koskoca alışveriş mağazalarında  English Home , Madam Coco , Esse , Jumbo , Bernardo, Karaca, Linens, Özdilek , Porland arıyorum. Eğer bunlardan üç tanesi mevcut değilse gitmiyorum. Allah’ım bana neler oluyor!

Bunların nedeni tez canlılığım onu da biliyorum elbette. Beğendiğim bişi olunca hemen kasaya yönleniyorum. Annemle yaptığımız küçük hesaba göre 42 tane tatlı tabağım var. “Bundan benim var yaa” diyip bırakma huyum yok, “ama çok beğendimmmm” diyorum; kendi kendimi ikna ediyorum.

İşte bunları yeniden yaşamamak adına ilk başta tuttuğum defteri çekmeceden çıkarttım, yine programlı ilerlemeye karar verdim. Benim gibi abartının dibine vurmak istemeyen canım gelin adayları, defterinizi yanınızdan ayırmayın. O çok sevdiğiniz mağazalara girerken eksik listenize göz atıp o rafa yönlenin.

Defterimi bölümlere ayırmıştım; elektronik, mutfak, banyo, servis, sunum gibi.. Tekstil kısmına henüz girişmedim, yemek masam mutfağım belli olduğunda onları annem dikecek. Ama sizin mutfağınız masanız oturma grubunuz belli ise bir de tekstil bölümü açın ve buraya masa örtüsü, mutfak takımı, salon takımı, servis örtüleri gibi detayları ekleyin.

He bir de defterin arka kısmı var ki tam bir komedi. Mesela bi şarkı duyuyorum “aa ne güzelmiş” dememe kalmadan defterin arka sayfasına yazıyorum, sanırım şimdiden kına için playlist yapmaya başladım : ) Birde ara ara çizimler yapıyorum şu şöyle olsun bu böyle olsun diye. Ama ne çizimler, ben den başka kimse anlamıyor orada ne olduğunu; öyle berbat.

Bu kadar detayı olan bir organizasyonda defterin önemini anlatabildim umarım : ) Defter sizi organize eder, aklınızdaki karışıklığı düzenler, unutkanlığınızı önler,  gereksiz kalabalığı evinize almamanızı sağlar, bir de eksiklerin tamamlandığını maddelerin üzerinin fosforlu kalemle çizildiğini gördükçe mutlu eder.

Birde geçenlerde şöyle bi kitap buldum; işimizi kolaylaştırabilir.

Wedding Planner
Beyaz Butik dergisinin Haziran-Ağustos 2012 döneminde yayınlanan 62. sayısının 114. sayfasında geçmektedir.

Dergi içinde yayınlanan Evlilik Asistanı – Wedding Planner – Beyaz Butik içerikli sayfa dahil diğer tüm sayıları ücretsiz okuyabilirsiniz.  Beyaz Butik dergisi 3 Aylık periyotta yayınlanmakta ve yılda toplam 4 sayı çıkarmaktadır. Kadın Moda kategorisinde E-Dergi olarak yayınlanan Beyaz Butik dergisinin, şu an dijimecmua.com üzerinde 9 adet arşiv sayısı bulunmaktadır.

Sevgiyle ;

Banu.

Kendinin asistanı olan; kullandığı her şey kendine özel olsun isteyen, bunu isterken de aklından geçen her şeyi el emeğiyle yapmayı seven, detay meraklısı ince eleyip sık dokuyan Banukuş'tan sevgiler efenim :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir