Düğün Hazırlıkları,  Evlilik Atelyesi,  Genel,  Kına Hazırlıkları

Gelin Asistanı

İnternet araştırmalarıma göre “Gelin Asistanı” diye bir title yok. Ama varsa da; Evreka , ben buldum (!) diye ortalığa düştüğüm için beni bağışlayın.

Gelin Asistanı
Düğün gününüze kadar ve düğün gününüzde asistanınız her detayla ilgilensin istemez misiniz?

En baştan başlayalım.

İlk önce “Nedir bu Gelin Asistanlığı?” sorusunu cevaplayalım. Gelin Asistanı; gelinin, düğün gününe kadar ve düğün günü ihtiyacı olan yardımı sunar. Daha da açmak ve örneklendirmek gerekirse; mesela gelinimiz istediği gelin tacını bulamıyor mu, bulamadığı o tacı arar araştırır yoksa muadillerini seçip koyar gelinin önüne. Yada gelin iş yoğunluğundan dışarı çıkıp aklındaki küçük detayı alamıyor mu, asistan onun yerine çıkar teknolojiyi de kullanarak gelinin isteklerini gerçekleştirir.

“Gelin Asistanlığı” sadece dışarıda aldı verdi işlerini yürütmez. Düğün günü yine hep gelinin yanındadır; kuaföre gidilirken fotografçı koordinasyonundan detayların unutulmadan gerçekleştirilmesine kadar tüm koordinasyon yine asistandadır.

Gelin imza kalemi alındı mı?
Takı kurdelesi cepte mi?
Gerçek gelin buketi ve bekarlara atılacak buketi arabaya konuldu mu?
Nedime süsleri dağıtıldı mı?
Gelinin makyajı dağılırsa düzeltme yapılmak için ekstra malzemeler çantaya atıldı mı?    gibi gibi soruların cevapları yine gelin asistanında olacak.

Aslına bakarsanız yapılan organizasyondan mesul kişi olacak.

Yani şöyle ki; mekanınız için bir organizasyon firmasıyla anlaşmış olabilirsiniz ama yine de fotografçınız bu organizasyondan bağımsız olacak , kuaförünüzde öyle; gelin arabası ve damat nerde soruları ise bir başka bir mevzu. İşte bunlar “Gelin Asistanında” toplanacak.

Gelinin tüm detay aksesuarları yanımızda mı?
Gelinin tüm detay aksesuarları yanımızda mı?

Ben bu hizmeti bir süredir gelinlerime veriyorum zaten. Ama benim yaptığım bu şekilde bütüne dahil olmaktan çok bir yerinden tutup onu mükemmelleştirmek. (Yakında bütüne de dahil olacağım günler gelecek, o günleri büyük bir sabırla bekliyorum 🙂 )
Mesela aradığı gelin tacını bulamayan gelinim için sokağa çıkıyorum ve isteğine en yakın olanları bulup, fotograflarla soruyorum, seçtiği tacın üzerinde düzenlemeler yapıyorum, taş olmasın inci olsun kurdale olmasın kumaş olsun gibi detayları gerçekleştiriyorum. Ve sonuçta %100 memnuniyetin garantisini veriyorum. Çünkü her adıma gelin karar verdiği için onun isteği dışında hiç bir şeyle karşılaşmamış oluyor.

Bu sadece düğün için geçerli değil tabi ki ; nişanda ve kınada da aynı şey geçerli. Aslında kına da daha çok detay var : )

Velhasılıkelam; yeni bir sektör doğuyor : )

Ve en birinci benim : )

Banu

Kendinin asistanı olan; kullandığı her şey kendine özel olsun isteyen, bunu isterken de aklından geçen her şeyi el emeğiyle yapmayı seven, detay meraklısı ince eleyip sık dokuyan Banukuş'tan sevgiler efenim :)

2 Yorum

    • Banu Saruhan

      Merhaba, yazıyı yazdığım 2014 yılı içinde bir kaç gelin için bahsettiğim gibi bütüne dahil olamasam da bir şekilde asistanlık hizmeti verdim ama ne yazık ki tutmadı O yüzden bununla alakalı iletişim bilgisi bulamamış olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir