Düğün Hazırlıkları,  Evlilik Atelyesi,  Genel

Gelinin En Önemli Aksesuarı / Gelin Buketi

Gelin çiçeğinizle gelinliğinizi tamamlamalı, tacınızla fotograflarda muhteşem çıkmalı, ayakkabılarınızla rahatça dans etmelisiniz.

Bunları tek tek yazacağım elbette ama bugünün konusu “Gelin Buketleri”. 

Buket tercihiniz sizi ve karakterinizi yansıtmalı. Nasıl mı?

1 – Vintage

Vintage tarzı bu sıralar hayatımızın her yerine girdi. Aslında eski dönemlere ait olanları hayatının hemen her yerine yerleştirmiş insanlar için mükemmel bir terim oldu. Bir sitede Vintage den şu şekilde bahsetmiş;

“Bir eşya’nın Vintage olabilmesi için belli bir geçmişi olması lazım, yani belli bir dönemi temsil edebilir, belli bir akıma ait olabilir ya da önemli bir tasarımcının ikonlaşmış tasarımı olabilir. Günümüzde modern tasarımlarla vintage stilini harmalayıp bir kent yaşam alanına dönüştürülebiliyor. (Kaynak: http://vintage.nedir.com/#ixzz3ARkOcRGC) “

Vintage Gelin Buketi

Vintage Gelin Buketi

2 – Enerjik

Karakteriniz “uçmalı, zıplamalı, göklere çıkmalıyım” şeklindeyse sizin çiçeğiniz rengarenk, enerjisi yüksek çiçeklerde olmalı.

Enerjik Gelin Buketi

Enerjik Gelin Buketi

3 – Parlak Taşlar

Eğer parlak taşlar, işlemeler, boncuklar, kristaller ve parlayan diğer her şey sizin için mükemmelliğin sözlük anlamının karşısında duruyorsa sizin gelin buketiniz de bunlarla kaplı olmalı. Ufak bir detay: Parlak taşların yer alacağı bu buketler diğerlerine göre daha ağır olabilir, ancak size düğün gününüzü hatırlatmak için saklandığında harika bir ev aksesuarı olacaktır.

Taşlı Gelin Buketi

4 – Soft

Çiçeğim soft renklerde olsun, benim sakin ama güçlü kişiliğimi yansıtsın diyorsanız sizlerin buketini oluşturacak renkler;  pudra pembelerle, soft maviler ve mercanlarlar olmalı.

Soft Gelin Buketi

Pembiş Gelin Buketi

5 – Uzun 

Hatırlıyorum eskiden aşağıya doğru uzanan gelin buketleri modaydı. Şimdilerde bu yeniden gün yüzüne çıkmaya başladı. Sizde buketinizin elinizde küçük bir top gibi değilde kendiniz gibi daha özgür,  daha serbest olmasını isteyenlerdenseniz sizin buketleriniz şöyle olmalı;

37957120d61bac2e42923f51facf4760

Uzun-trend-gelin-çiçeği-modeli

6 – Beyazın Zarafeti

Gelinliğim her şeyiyle birlikte beyazın asilliğinden ve zarafetinden ayrılmamalı düşüncesindeyseniz ve düğün günü gelinin karlar prensesi gibi bembeyaz olmasından yanaysanız sizin buketleriniz;

Asil Gelin Çiçeği

7 – Çiçek Dalları

Eğer hemen her gelinin kullandığı çiçekleri kullanmak istemiyorsanız, ağaç dalları gibi uzanan çiçeklerden yaptırabilirsiniz.

Lavanta Buketi

Gelin çiçekleriniz hazırlandığında çiçeğinizin bir dalından damadın yakasına takabilirsiniz. 

Eğer düğün günü nedimeleriniz olacaksa; buketinizin dallarından onların bileklerine bileklikler yaptırabilirsiniz.

Gelin buketinizi özenerek yaptıracaksınız ve o buketi bir ömür saklamak isteyeceksinizdir.  Düğün sonunda  çiçeğinizi atmanızı bekleyen bekar arkadaşlarınıza “ama attıktan sonra geri alırım” diyemeyeceğiniz için  yedek bir buket yaptırmayı unutmayın.

Gelin Buketi
Gelin buketi, gelinin karakterini yansıtır.

Kullanılan tüm görseller internet kaynaklıdır. Sitemize ait değildir.

Kendinin asistanı olan; kullandığı her şey kendine özel olsun isteyen, bunu isterken de aklından geçen her şeyi el emeğiyle yapmayı seven, detay meraklısı ince eleyip sık dokuyan Banukuş'tan sevgiler efenim :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir