Evlilik Atelyesi,  Genel,  Kına Hazırlıkları

Kına Kaftanı- Bindallı / Tarz-ı Ala

Merhabalar en heyecanlı gelin adayları : )
Uzun zamandır buralarda yokum. Nedeni herkesin malumu; ev kurmak, bir evi sıfırdan döşemek gerçekten çok zor. Bi yerden başlasam devamı gelecek gibi ama o başlangıcı bi türlü yapamadım. Neyse ev kısmını başka bir yazıda uzun uzun yazmayı planlıyorum zaten.

Bugünkü konum; kına gecesi.
Kına gecem arkadaşlarımın ve çok sevgili büyüklerimin isteği ile kızkıza/kadınkadına olacak. Gönüllerince eğlenmek hatta azıcık kudurmak istiyorlarmış.

Mekanı belirledik, kurulacak ses sistemi ile müzik yayınını da bizim yapacağımız, kına gecesinde dağıtacağımız hediyelikler dahil hemen her şey netleşti ama gelin görün ki henüz ne giyeceğimi bilmiyorum.
Aslında “ne giysem” sorusu kadınları çok aşina oldukları bi soru ama konu kına gecesi olunca biraz garip kalıyor tabi ki. Aslında başlangıç belli; nikah ve kokteyl Zonguldak’ta olacağından kına gecemde de gelinliğimi giyeceğim. Peki ya sonra?

Aklımda iki alternatif var;

Birincisi şu meşhur Hürrem kaftanları gibi kaftanlardan giymek. Ortalıkta Sultanlar gibi dolanmak pek hoş olur. Bu kaftanlar için görsellerde ve instagramda gezerken en mükemmel kaftan paylaşımları yapan firmanın Tarz-ı Ala olduğunu gördüm. Bursa’da hizmet vermekte olan ama şehir dışına da kiralama yapan Tarz-ı Ala’nın kaftanlarına sizde benim gibi aşık olabilirsiniz 🙂

Tarz-ı Ala Kaftan

 

Tarzı-Ala Kaftan1
Tarz-ı Ala Lacivert Kaftan
Tarzı-Ala Kaftan
Tarz-ı Ala Rengarenk

İkinci alternatif olarak da  giyeceğim elbise üzerine yakıştıracağım bu paylaştıklarım kadar tam takım olmayan bir kaftan.

Tarz-ı Ala Kaftan
Tarz-ı Ala Kaftan

İçine giyeceğim şık ama düz bir elbise üzerine böyle bir kaftan giyebilir ve kına yakıldıktan sonra birazcık kaftanımla gelin gibi gelin olduktan sonra çıkartıp daha rahat hareket edebilirim gibi geliyor.

Yani ya tam bir sultan olacağım, ya da sultan taklidi yapıp sonra özüme döneceğim.

Her zaman ki gibi kararsızlıklar peşimi bırakmıyor : )

Bir de şöyle bi bonusum var. Eğer böyle bir kaftan giyersem yukarıdaki iki alternatifi birleştirmiş olurum gibi geliyor.

Tarz-ı Ala kaftan
Tarz-ı Ala Kaftan

Ben biraz daha düşünüp başımı yastığın altına gömeyim.

Unutmadan kaftanlarını hayran kaldığım Tarz-ı Ala’ya ulaşmak isteyenler buyursunlar;

https://instagram.com/tarziala/

Tarz-ı Ala
Bilgi ve Randevu için şirin mi şirin Özlem Hanımcım ile 0546 416 14 66 nolu telefondan görüşebilirsiniz.

Gelin olmak zor zanaat vesselam.

Banu

 

 

 

 

Kendinin asistanı olan; kullandığı her şey kendine özel olsun isteyen, bunu isterken de aklından geçen her şeyi el emeğiyle yapmayı seven, detay meraklısı ince eleyip sık dokuyan Banukuş'tan sevgiler efenim :)

4 Yorum

  • Bengu Demir

    Ben sadece 6 kisilik nedime takimini istiyorum. 100 TL teminat yatirdim. Sari renk olacak. 5 standart 1 tanesi 46 beden bengü demir adina yatiralacak. 4 veya 5 haziranda kina olacak. Adres;şenlik mah. Beyler sokak no 21/7 keçiören/ ankara numaram 0545 694 38 38 dur. Diğer irtibat numaraları ; murat açıkel 0542 694 38 38 Burçin demir 0553 523 15 15

    • Banu Saruhan

      Bengü hanım merhaba , bu bilgileri sanırım yanlış yere yazdınız 🙂 Tarz-ı Ala Kaftanları için Özlem hanımla iletişime geçmenizi öneririm ; 0546 416 14 66

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir