Düğün Hazırlıkları,  Evlilik Atelyesi,  Genel

Nedime Elbisesi / Düğün Hazırlıkları

Düğün tarihiniz 13 Haziran olabilir , hatta siz bu yazıyı yazarken bunları düşünmek için 200 kadar günüm de olabilir ; ama olsun!
İnsanın hayatında bir kere yaşayacağı bir deneyim için hiç bir zaman çok vaktiniz yoktur. O büyük güne , her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünüp içime sine sine hazırlanıyorsam kabahat mi işliyorum ?

Nedime elbisesi diye bir başlıkla girdim yazıya ama aslında nedime eski çağlarda soylu kadınlara arkadaşlık eden onlara dans, lisan, nezaket kuralları gibi dersler veren hanımlara deniliyormuş. Öyle özel bir elbiseleri falan da yokmuş. Günümüzde ise nedimeyi genellikle gelinin en yakın arkadaşları için kullanıyoruz. Hatta biraz daha açmak gerekirse nedime; gelinin kına gecesinden itibaren yanından ayrılmayan, hazırlıkların ve düğünün her anında gelinin yanında olan, geline yardım eden en yakın arkadaş/kardeş diyebiliriz. Yada diyemiyorsak bile benim bahsettiğim nedime tanımı bu. : )
Nedime

Böyle bir durum söz konusu, buraya kadar her şey tamam. Ama 6 farklı zevke ve ölçülere sahip, 6 farklı hatundan bahsediyoruz. Bu yüzden bu elbise konusu hiç de sandığım kadar kolay olmuyor.  Bende işim kolaylaşsın diye aşağıdaki elbise modellerini önerdim. Herkes için dikilecek sonra isteyen üzerinde oynama yapılacak.

Bakalım nedime elbiselerini siz beğenecek misiniz : )

Nedime Elbisesi 1
Arkadaşlarınız kendisine yakışan elbise modelini biliyordur. O yüzden bırakın kimin hangi modeli giyeceğini kendi aralarında onlar tartışsın : )
Nedime Elbisesi 2
Arkadaşlarınız renk seçimini yaparken herkesin ortak rengini seçeceklerdir. Bu rengin sizin düğün konseptinize çok aykırı olmamasına dikkat edin.
Nedime Elbisesi 3
Elbise modelleri seçilirken arkadaşlarınızın elbise içinde rahat hareket edebilmelerine özen gösterin. Sonuçta tüm gün size yardımcı olmak için yanınızda olacaklar : )
Nedime Elbisesi 4
Eğer kır düğünü yapıyor iseniz bu modeller tam arkadaşlarınıza göre , taş gibi ağır detayların olmaması “sade güzellik” kavramını yakalamaya yardımcı oluyor.
Nedime Elbisesi 5
Elbiseleri internetten sipariş verecekseniz ölçülerinizi mutlaka 2-3 cm büyük yazın. Sonuçta büyük elbiseyi kendi terziniz daraltabilir ama elbiseniz küçük gelirse ve iade içinde zamanınız yoksa boşuna strese girmiş olursunuz.
Nedime Elbisesi 6
Elbiselerde olabilecek detaylardan taş yerine fiyonk , fırfır veya çiçekler kullanmak kır düğünleri için çok daha doğru olacaktır.

Daha fazla bilgi almak isterseniz bana banugulsaruhan@hotmail.com veya info@atelyeistanbul.com adreslerinden ulaşabilirsiniz.

Edit : Düğün oldu bitti tabi. Nedime kıyafetleri giyildi mükemmel bi ambians oluşturuldu. Bu konuyla ilgili çok fazla mail ve telefon aldığım için bizim bi fotografımızı şuraya iliştirmeden edemeyeceğim 🙂

D-0370

Kendinin asistanı olan; kullandığı her şey kendine özel olsun isteyen, bunu isterken de aklından geçen her şeyi el emeğiyle yapmayı seven, detay meraklısı ince eleyip sık dokuyan Banukuş'tan sevgiler efenim :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir