Düğün Hazırlıkları,  Genel,  Mekanlar

Safir Ziyafet ve Balo Salonu / Düğün Mekanları – Kayseri

Geçtiğimiz hafta sonu Kayseri’de Cemile’min kına gecesini ve düğününü yaptık. Çok güzel çok renkli ve bir o kadar da eğlenceli geçti.
24 Ekim Cuma günü sabahın ilk ışıklarıyla yollara düştük ve sabah 06.15 uçağıyla İstanbul kalkan uçakla Kayseri’ye gittik.

Hazırlıkların ardından kına gecesini yapacağımız mekana geldik.

Kayseri Düğün Mekanı
Önünde otopark alanı da bulunan mekanın iç güzelliğinden önce girişi karşılıyor sizi.

Safir’in son derece şık bir salon olduğunu söylemek isterim; girişte düğün salonu üst katta ise kına veya nişan yapmaya uygun, düğün salonundan daha küçük ama en az düğün salonu kadar şık ikinci bir salon var. Bizim kına gecemiz üst kattaki küçük salonda oldu. Salon siyah ve kırmızı renklerle süslenmişti. Salonun en büyük eksiği bizler içeri girmeden önce aktif hale getirilmesi gereken ısıtma sisteminin bizler girdikten çok daha sonra çalışmaya başlamasıydı. Ama bunun yanında sadece kadınlara özel düzenlenen bu gecede Dj in ve personelin kadın olup bu ayrıntıya dikkat edilmesi mükemmeldi.
Salon işletmecisinin kına gecemiz başlamadan önce yanımıza gelip organizasyonun daha kusursuz geçmesi için yardımcı olması da ayrı bi incelikti tabi.

Kayserideki Düğün Mekanları
Safir Balo ve Ziyafet Salonu / Kına gecemizin yapıldığı üst kat salonu

Kına gecesini yaptığımız üst katta gelin odası ve çocuklar için ayrılmış çocuk eğlence odası mevcuttu. Küçük çocuğuyla kınaya katılan anneler vakitlerini çocuk odasında geçirmek zorunda kalmış olsa da minikler bu durumdan hiç şikayetçi değildi.

Kına dan sonraki gün yani 26 Ekim tarihinde düğünümüz vardı.

Düğün için girişteki büyük salon hazırlanmıştı. Salon bir önceki gece olduğu gibi yine göz dolduruyordu. Özellikle girişte bulunan kamera içeri giren misafirleri görüntülüyor ve canlı olarak salonun içindeki ekranlara yansıtıyordu. Ayrıca gelin odasında bulunan pencereden salon görülebiliyor ancak salondakiler bu pencerenin ardındakileri (yani gelin ve damadın misafirleri gözetlediğini) göremiyordu. Misafirleri karşılayan Gelin ve Damadın aileleri için girişe konulan sandalyeler yorulan ailelerin imdadına yetişiyordu.
Bunlar küçük ama gerçekten çok ince düşünülmüş ayrıntılardı.

Kayseri / Düğün Mekanı
Safir Ziyafet ve Balo Salonu

Düğünden önce, düğün sırasında ve düğünden sonra personelin bize her konuda yardımcı olmaya çalışmaları , nezaketleri ve güler yüzleri misafir olarak bizlerin en çok hoşumuza giden şeydi.

Kayseri Düğün Mekanları

Ayrıca Safir’in mükemmel bir terası var. Salon sahibi Çetin Bey belki orayı da düğün alanına çevirir. Bizler mekanı keşfetmek için etrafı karıştırırken keşfettiğimiz terasa bayıldık doğrusu. Safir’in terasını da hizmete açtığı haberini beklemekteyiz 🙂

Safir hakkında daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Safir

Banu.

 

Kendinin asistanı olan; kullandığı her şey kendine özel olsun isteyen, bunu isterken de aklından geçen her şeyi el emeğiyle yapmayı seven, detay meraklısı ince eleyip sık dokuyan Banukuş'tan sevgiler efenim :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir