Düğün Hazırlıkları,  Evlilik Atelyesi,  Genel

Yemek Takımı Kararsızlığı / Esse Mağduriyeti

Merhaba benim gibi kararsızlıktan kendini dağa taşa vurmak isteyen güzel kadınlar;
Merhaba ne alayım ne yapayım diye düşünürken bi yandan da hiç bir markaya güvenemeyen gelin adayları;
Merhaba aldıklarında sorun çıkınca depresyonun eşiğine kadar gelen ve her alışverişinde aynı şeyi yaşayacağını düşünen hatunlar;

Size biraz sıkıntılarımdan bahsedeyim. Son zamanlarda beni en çok uğraştıran şey aylar aylar önce aldığım yemek takımımdı. Kaselerini çok beğendiğim için aldığım ve daha sonrasında büyük bir hayal kırıklığı yaşadığım yemek takımı anlatayım size birazcık.
Evlenecek olanların alışverişe başladıklarında aldıkları ilk 5 şey listesinin içinde olan yemek takımımı Esse’den aldım. Hatta daha önce instagramda da paylaşmıştım.

Esse Yemek Takımı
Essensa 72 Parça Monet Platin Yemek Takımı

Mayıs ayında aldığım Essensa Monet Platin yemek takımını dediğim gibi kaseleri yüzünden almıştım. Çünkü kaseleri çorba için çok büyüktü ama benim için bu sorun değildi çünkü takımların içinde ekstra salata kasesi bulunmadığından ben de bunları salata kasesi olarak kullanacağımdan bu büyüklük benim için ajantajdı.  Mayıs ayında aldığım takım 2 hafta sonra elinize ulaşır dendiği halde Haziranın sonunda geldi. Takımı kontrol etmek için açtığımda kaselerin farklı geldiğini gördüm, haliyle aldığımız mağazaya yani Capitol Esse ye gittik. Bu sorunun başka müşterilerinde de olduğunu ama isteğimiz doğrultusunda büyük kaselerden bize getirtebileceklerini söyledikler. E bizde sevindik ve inandık. Kasım ayına kadar istediğimiz kaselerin gelmesini bekledik. İşin garip tarafı gelmeyecekse söyleyin dediğimizde gelecek depodan bekliyoruz dediler. En sonunda kafamın tası atıp müşteri ilişkileri depo Allah ne verdiyse ayağa kaldırıp aramadığım şikayet etmediğim yer kalmayınca benim kaselerimin artık üretilmediğini öğrendim. Aldığım takımın parça garantisi vardı. Takım kusursuz gelmiş olsaydı ve takımın parçalarından biri kırılmış olsaydı o zaman işi nasıl çözeceklerdi merak ediyorum doğrusu. O kadar bekleyiş sonucunda  elimizde koca bir hiçle kala kaldık. Böyle bir çalışma şekli olamaz. Kurumsal bir firmadan beklenmeyecek bir disiplinsizlik. Aslında burada benim en çok takıldığım şey kaseler değil firmanın bize karşı tutumu. Yani sen elinde olmayan ve üretilmeyecek bi ürün için bizi nasıl oyalarsın! Resmen dalga geçiyorlar! Takımı bana teslim etmeden arayıp; böyle böyle bir durum var, size satış yapılırken gösterilen ürünün şurası değiştirilerek teslimat yapılacak onaylıyor musunuz? diye sormak çok mu zordu!

Velhasılıkelam bu kadar sinir harbinin ardından takımı iade ettik. Gelin görün ki Esse’deki mağduriyet bitmiyor. Tıpış tıpış parasını ödediğim takımın iadesi bize taksit taksit yapılacakmış. Mağduriyet üzerine mağduriyet. Ne haliniz varsa görün demekten başka bir şey bırakmadılar. Bahsettiğim takımın satışı şimdi küçük kaselerle devam ediyor.

Şimdi gel gelelim yeni alacağım ürüne. Karaca’dan 84 Parça Fıne Bone King Edward Yemek Takımını beğendim. (Damgalar altın sarısı görünse de ışık yüzünden siyah gibi duruyor. Takımın gerçeği fotograftakiyle baya farklı)
Ama son zamanlarda Karaca hakkında da çok fazla kötü şikayet okuyorum. Ayıplı ürün gönderdikleri, gönderdikleri bu ayıplı ürünleri iade almadıkları, alsalarda kesinti yaparak geri ödeme yaptıklarını okuyorum. İşte bu yüzden ne yapsam ne etsem diye kararsızlıklar kraliçesi olmuş durumdayım.

Erkeklere göre bahsettiğim şeyler sorun bile değil ama biz kadınlar için her şey mükemmel ve istediğimiz gibi olmalı.

Hele ki yeni evlenecekseniz aldığınız her şey içinize sinsin ve onu çok beğeneyim istiyorsunuz. Biz kadınların düşünecek ne çok şeyi var : )

Yemek takımları hakkında önerilerinizi banugulsaruhan@hotmail.com adresime beklerim.

Kafam sebze çorbası gibi 🙂

Mutlu ve kararsızlıkların olmadığı bir hafta sonu dilerim.

Banu

Kendinin asistanı olan; kullandığı her şey kendine özel olsun isteyen, bunu isterken de aklından geçen her şeyi el emeğiyle yapmayı seven, detay meraklısı ince eleyip sık dokuyan Banukuş'tan sevgiler efenim :)

2 Yorum

 • Hayat G.

  Essenin seramik tavalarından da şikayetçi olan çok var . Benim çeyizlik takımlarım Karacadan . Kasesinin biri kırık çıkmıştı ve hemen yenisi ile degiştirildiğini hatırlıyorum . Magazadan almıstık , ve magaza bizim için sorunu çözmüştü. Ben şimdi alacak olsam hem günlük hem misafire kullanacagım şirin bir takım olurdu ki Bernardo da çok güzel takımlar görüyorum. Fazla parcalı ve şaşalı şeyler bence pratikte fazla kullanılmıyor . Koyacak yer sorunu da cabası .
  En son Güraldan beyaz ve kendinden desenli sade ama şık bir takım aldım. Hem günlük , bazende az kişi ise misafirim , misafire kullanıyorum . Şık bir masa örtüsü ve peçetelerle keyfime göre masayı şenlendiriyorum. Anlayacagın Karacalar dolapta kış uykusunda :)) Belki yeniyıl masasında görücüye çıkar tekrar .

  Mutlu yeni yıllar bu arada.

  • Banu Saruhan

   Aslına bakarsanız her markanın mutlaka sayfalar dolusu şikayet yorumu var. Esse de Karaca da eskiden iyiydi yazanlar da cabası. Esse sorunsuz iadeyi aldı hatta çok içime sinmeyen çatal kaşığımı bile iade ettim daha beğendiğimi alırım diye. İade de sorun yokta iletişim de sıkıntılılar. Şirincik bi takım aldım gündeliğe ama o çok parçalı dolap bekleyen takımı da almam gerekiyormuş.İnşallah bir sürü misafirim olur bende hepsini kullanırım kullanmaktan eskitirim hatta 🙂 Kendimce şöyle bi yöntem buldum; yemek takımlarını tam takım alınca içinden bir sürü şey çıkıyor. Bende onları kullanmak adına mesela ekstra küçük-büyük kahve fincanı almayacağım takımın içindekileri kullanacağım. He bir de sizleri de bekleriz ve misafir etmekten büyük keyif duyarız. 2015 hepimize iyi gelsin 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.