Düğün Hazırlıkları,  Evlilik Atelyesi,  Genel

Yeni Evin Temelleri / Beyaz Eşyalar

Bugünkü yazım haftalarca bakmaktan usandığım, broşür toplamaktan , detay incelemekten gözlerimin ağırdığı, bi de canlı canlı görelim diyip tüm medya marketleri gezdiğim beyaz eşyalarla ilgili.

Beyaz eşya diyip geçmemek lazım ; hem güncel teknolojiyi takip edip ihtiyaçları karşılamalı hem fiyatı tuzlu olmamalı hem de marka güvenilir olmalı diye diye vardığım sonuçlar şu şekilde ;

Öncelikle tüm eşyalarımı Siemens ‘ten aldım. En çok tavsiye edilen , en dayanıklı , servis hizmeti en iyi olan firma olarak etrafımdakiler hep Siemens i önerdiler. Bende onları dinledim.

Resim_1326531860

Ayrıca Siemensin 3 + 4 yıl garantisinin olması işin bir diğer güzel yanı.

Buzdolabı ;  KG57NP72NE  ürün kodlu buzdolabı ; http://www.siemens-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/so%C4%9Futucular/nofrost-kombi/KG57NP72NE.html

Çamaşır Makinesi ;  WM10Q482 ürün kodlu makine ; http://www.siemens-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/%C3%A7ama%C5%9F%C4%B1r-kurutma-makineleri/%C3%A7ama%C5%9F%C4%B1r-makinesi/WM10Q482TR.html

(Şimdilerde yeni çıkmış olan hem kurutma makinesi hemde çamaşır makinesi olan makineleri kimse tavsiye etmiyor , alıp kullanmış olan dostlarım yeni makinelerini değiştiriyor. Ben onların yalancısıyım.)

Bulaşık Makinesi ; SN26L880TR ürün kodlu makine ;  http://www.siemens-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/bula%C5%9F%C4%B1k-makineleri/SN26L880TR.html

(Son zamanlarda bulaşık makinelerinde alt sepette bulunan çatal kaşık sepetinin kalktığını göreceksiniz. Bu hem alt sepette daha çok tencere yıkayabilmenizi sağlıyor hemde uzun servis kaşıklarını bardak yanlarına sıkıştırmaktan kurtarıyor)

Süpürge ; VSX4XTREM ürün kodlu süpürge ; http://www.siemens-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/elektrikli-s%C3%BCp%C3%BCrgeler/elektrikli-s%C3%BCp%C3%BCrgeler/VSX4XTRM.html

(Süpürgelerdeki torba dönemi tarih oldu artık süpürgelerin tozu toplayıp sıkıştıranı makbul. )

Ütü ; TB76EXTREM ürün kodlu ütü ; http://www.siemens-home.de/extreme-power-buegeln-edition.html

(Ben kazanlı ütüleri sevmediğim için tercihimi bu ütüden yana yaptım , ama dediklerine göre kazanlı ütülerde çok iyilermiş. Vemiş olduğum linkte her ikisini de görebilirsiniz.)

Beyaz eşyalara ek olarak ankastre setler ve kurutma makinesi de alınacak ancak bunlar için evimin netleşmesini bekliyorum. Malum ev alındığında içinde ankastresi olabilir veya kurutma makinesini koyacak kadar büyük bir banyom olmayabilir.

Bu arada beyaz eşya satıcıları siz aldığınız ürünlerin çeyiz için olduğunu söylediğinizde 4 ay kadar kendi depolarında saklayabiliyorlar.

Banu

Kendinin asistanı olan; kullandığı her şey kendine özel olsun isteyen, bunu isterken de aklından geçen her şeyi el emeğiyle yapmayı seven, detay meraklısı ince eleyip sık dokuyan Banukuş'tan sevgiler efenim :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir